06
FEB
2017
Facebook jaunais algoritms veicinās garāko video izplatību
Autors: Media House
Pastāv viedoklis “Jo īsāks video, jo labāk”, bet Facebook pauž nostāju: “Labākais video garums ir mainīgs un atkarīgs no stāsta, ko vēlas izstāstīt. Būtiskākais ir pārliecinošs stāsts, kas spēj iesaistīt skatītāju. ”

Facebook turpina meklēt iespējas, kā panākt, lai portāla lietotājiem uz viņu “sienām”, parādītos atbilstošākā informācija. Portālā dalīšanās ar video saturu ir ļoti populāra, līdz ar to šoreiz izmaiņas skar “organic” jeb “dabisko” video algoritmu, kas nosaka “organic” video parādīšanos uz portāla lietotāju “jaunumu sienām”.

Zināms, ka Facebook video algoritms šobrīd jau ietver dažādus aspektus, piemēram: Cik cilvēki skatījušies video?; Cik ilgu laiku skatījušies video?; Vai konkrētais cilvēks parasti skatās video?; Vai tika ieslēgta video skaņa?; Vai video tika skatīts pilnā ekrānā?; Vai video tika komentēts, spiests “like”,“share”, “Vai video ir “live”?”.

Jaunākajās algoritma izmaiņās tiks ņemts vērā aspekts – cik procentuāli (%) lielu daļu no video cilvēks noskatījās. Tāpat video tiks piemērots koeficients atbilstoši tā garumam. Koeficienta piemērošana balstīsies uz to, ka garākam video ir nepieciešama lielākai cilvēku iesaiste (garāks video, lielāks koeficients).

Pēc Facebook darbinieku domām, šīs izmaiņas algoritmā varētu nedaudz palielināt skatīto garāko video izplatību Facebook, bet nedaudz samazināt mazāk skatīto īsāko video izplatību.

Šīs izmaiņas attiecas tikai uz dabisko jeb “organic” video un neietekmēs video reklāmas izplatīšanu.

Pastāv viedoklis, ka ar šo soli, Facebook pozicionē sevi kā potenciālo konkurentu straumēšanas pakalpojumos, piemēram, Amazon un Netflix. Sekosim līdzi tālākai Facebook aktivitātei šajā jomā.

Plašāk par tēmu varat lasīt šeit.

Pievienot komentāru

Pieslēgties ar sociālo tīklu pasi: